Press "Enter" to skip to content

Biz Kimiz ve Ne Yapıyoruz?

 • MEC Vakfı; ilim, fikir ve gönül önderi merhum Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan’ın (Avustralya’da) vefatının ardından, kendisinin ufuk açan ideallerini, projelerini ve ayrımcılık karşıtı yardımseverlik felsefesini devam ettirmek amacıyla 2002 yılında kurulmuş olan, uluslararası çapta bağımsız, Avustralya merkezli bir hayır kuruluşudur.

  MEC Vakfı, kurulduğu günden bu yana, zor durumdaki birçok topluluğun destekçisi olmuş ve çeşitli insanî projelerin hayata geçirilmesi için mali, sosyal, psikolojik ve manevî destek sağlamıştır.

  Amacımız, toplumda sosyal adalete odaklanmak ve desteğe muhtaç toplumların maddi ve manevi ihtiyaçlarının giderilmesine yardımcı olmaktır.

  kurban-organizasyonlarimiz

  MEC Vakfı olarak bugüne kadar toplamda 350.000 gerçek ihtiyaç sahibi aileye -yaklaşık 1,5 milyon kişiye- kurban eti ulaştırdık. Kurban organizasyonlarımıza dünyanın farklı yerlerindeki onlarca ülkeden uluslararası çapta katılım gerçekleşti.

  Bu yıl 9.sunu düzenlediğimiz uluslararası kurban organizasyonumuzda yine sizlerin desteğiyle Endonezya‘daki “gerçek ihtiyaç sahibi” 100.000 aileye kurban eti ulaştırmayı hedefliyoruz. Konuyla ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayın.

  Bizler kurbanın sadece bir bağış veya yardım kampanyası değil öncelikle bir ibadet olduğunun farkındayız ve bu ibadeti usulüne uygun şekilde, Allah’ın cc. kabul edeceği şekliyle sizin adınıza hassasiyetle -adım adım- yerine getirmeye çalışıyoruz.


  GEÇMİŞ YILLARDAKi KURBAN ORGANİZASYONLARIMIZ:

Comments are closed.